karykatura na prezent

Karykatura na prezent, rysowana z fotografii na zamówienie,

w cenie od 70 zł

Chcecie zamówić karykaturę jako prezent lub też sami macie ochotę zobaczyć swój zmieniony wizerunek. Poniżej mam kilka przydatnych informacji, które usprawnią wykonanie rysunku.

 

Cena:

Karykatura czarno-biała 70 zł od osoby,

Karykatura kolorowa 100 zł od osoby,

+ 20 zł za dorysowanie całej postaci wraz z określeniem zawodu, hobby osoby.

+ 20 zł za przesyłkę DPD na terenie Polski,

+ 60 zł za przesyłkę DPD na terenie Europy,

+ 0 zł z odbiorem osobistym w Poznaniu.

cena za karykaturę dotyczy jednej osoby na rysunku. Cena zwielokrotnia się w zależności od ilości osób.

cena za przesyłkę nie zwielokrotnia się od ilości osób na karykaturze lub ilości rysunków w jednej przesyłce.

Technika:

Rysunek odręczny na wysokiej jakości włoskim papierze. Do realizacji są używane wyłącznie profesjonalne pastele i węgle rysunkowe. Po skończeniu rysunek jest zabezpieczony lakierem.

Pojedyncze karykatury rysuje na formacie A3 (29.7 x 42 cm), a karykatury podwójne lub z większą ilością osób na formacie A2 (43 x 61 cm). Jeśli format A2 jest za duży, istnieje możliwość narysowania podwójnej karykatury na formacie A3.

Czas realizacji: 1-3 dni po zaakceptowaniu fotografii. Najczęściej na następny dzień.

Co należy zrobić by złożyć zamówienie na karykaturę?

Wysłać zdjęcia osoby na maila: fifne-studio@wp.pl Do wiadomości można dołączyć linki do facebooka portretowanej osoby (o ile profil nie jest zablokowany). Określić czy rysunek ma być czarno-biały czy kolorowy. Zdarza się, że osoba portretowana nie akceptuje, czegoś w swoim wyglądzie, należy o tym fakcie uprzedzić. Wszelkie sugestie co do karykatury, również te, które elementy można by było szczególnie podkreślić są bardzo cenne. Jeśli na rysunku chcemy mieć zawarte dodatkowe elementy, np. ulubiony samochód, atrybuty związane z zawodem, hobby itp., należy taki opis dołączyć do przesyłanych mailem fotografii. Za dodatki na rysunku, jest doliczona opłata od 20 zł, zazwyczaj cena dotyczy rysunku niezależnie od ilości postaci, ale przy większej ilości dodatków cena może wzrosnąć, dlatego warto skonsultować cenę wcześniej drogą mailową: fifne-studio@wp.pl , telefoniczną (t: 511443828) lub w wiadomości na facebooku facebook-karykaturka.pl. Przy zamówieniu proszę podać e-mail oraz nr telefonu komórkowego, ułatwi to kontakt z państwem. Proszę określić termin realizacji. Można wysłać krótką informacje sms o złożeniu zlecenia na karykaturę na telefon: 511443828

Jak wybrać odpowiednie fotografie?

Do wykonania karykatury potrzebne jest jedno a najlepiej kilka zdjęć w dużej rozdzielczości (nie jest przeszkodą gdy na fotografii pojawia się inne osoby) . Twarz na fotografii musi być wyraźna i wiernie oddawać wygląd osoby (czasami wychodzimy na zdjęciach niepodobni do siebie), najlepiej uśmiechnięta. Najlepszy efekt daje naturalne światło skierowane w stronę portretowanej osoby. Bardzo pomocne są zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa, dowodowe, legitymacyjne itp. Ze względu na rozdzielczość najlepsze zdjęcia to takie, na których jest skadrowana sama twarz. Te na których widnieje cała postać prawdopodobnie się nie przydadzą. Zdjęcia robione pod słońce, niedoświetlone, rozmyte i nieostre uniemożliwiają wykonanie dobrej karykatury. Jeśli będą jakieś uwagi co do jakości przesłanych zdjęć, będę się z państwem kontaktował.

Co dalej?

Weryfikuję przesłane materiały. Może się zdarzyć, że poproszę państwa o dosłanie dodatkowych zdjęć. Jeśli nie mam zastrzeżeń do dosłanych zdjęć, zabieram się do pracy. W przeciągu 1-3 dni po otrzymaniu zlecenia powstaje rysunek. Po wykonaniu rysunku, przesyłam fotografię karykatury do akceptacji. Po zaakceptowaniu pracy, zamawiający dokonuje przelewu i praca zostaje wysłana na wskazany adres. Pracę wysyłam kurierem DPD w sztywnym opakowaniu. Deklarowany termin doręczenia 1-2 dni robocze.

 

Co odróżnia moje karykatury?

Karykatury mojego autorstwa, to rysunek będący interpretacją osoby nie zaś jego 100% przedstawieniem. Nie realizuje karykatur będących właściwie portretem tyle, że z dorysowanym małym ciałem. Mój styl rysowania wiele osób określa jako komiksowy. Zakładam, że karykatura ma nieść pozytywny ładunek emocjonalny i sprawiać radość, ale także być twórczą interpretacją postaci. Karykatura jest oryginalnym prezentem i ucieszy z pewnością osoby z poczuciem humoru i dystansem do siebie.

 

Skontaktuj sie ze mną!